4. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması

 Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen `Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması`nın bu sene dördüncüsü gerçekleştiriliyor. 9 Ekim ile 12 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılacak etkinlikte, 7 ülkeden birçok şairin yer alacağı belirtildi.

“Eskişehir, Yunus Emre`nin kentidir”
Fransa, Portekiz, İtalya, Hindistan, Filistin, Galler ve Almanya’dan şairlerin katılacağı etkinlikte, onu konuğu olarak Ataol Behramoğlu katılacak.  Yapılacak etkinlikle ile ilgili gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamada bulunan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Eskişehir’in sevgi ve hoşgörünün şairi bilge insan Yunus Emre’nin kentidir. Yunus Emre`nin olduğu kentte böyle bir şiir buluşmasının yakışacağını düşünerek 2011 yılında bu etkinlikleri düzenlemeye başladık.” dedi.
Yerli yabancı birçok şair olacak
Türkiye Yazarlar Sendikası, PEN Türkiye Merkezi, Kültürlerarası Şiir ve Çeviri Akademisi`nin de etkinliğe katkıda bulunduğunu ifade eden Ataç, . Eskişehir’den çıkan şairlerimiz var. Belediye olarak böyle önemli bir etkinliğe ev sahibi yapıyoruz. Yurt içinden ve yurt dışından gelen şairlerimizi burada buluşturuyoruz” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: