UZAYDA YÜRÜME HİSSİNİ YAŞAYACAKSINIZ

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eskişehirlileri farklı bir o kadar da eğlenceli bir etkinlikle daha buluşturuyor. Japon performans sanatçısı Tetsuro Fukuhara’nın kendi geliştirdiği teknikle katılımcılara uzayda yürüyormuş hissi veren ve çocukların kendi bedenlerini keşfetmelerini sağlayan “Uzay Tüpü (Space Tube)” Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Uzay Evi’nde 30-31 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan “Uzay Dansı” etkinliğiyle Eskişehirlilerle buluşacak.

Büyükşehir Belediyesi ve Uzay Evi’nin çocuklarımıza pozitif bilimleri sevdirmek ve onların eğitimlerine destek olmak amacıyla düzenlediği etkinlikler tüm hızıyla sürüyor. Son olarak, UNESCO ödülü sahibi performans sanatçısı Tetsuro Fukuhara, kendi geliştirdiği ve Uzay Tüpü (Space Tube) adını verdiği eşsiz deneyimi Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Eskişehirlilerle buluşturuyor. Farklı uzamsal ortamlarda beden ve hareket üzerine araştırmalar yaparak gelecekteki insan bedeninin hareket alanının inşasına katkıda bulunmak amacıyla sanat ve bilimi bir araya getiren Dünyaca ünlü performans sanatçısı Fukuhara, Japon Uzay Enstitüsü ile bu projeyi geliştirdiklerini belirtti. Afrika, Güney Amerika, Avrupa ve Japonya’da birçok etkinliğe imza atan Fukuhara “Yaşadığımız çağda bedenimizden ve beden farkındalığımızdan uzaklaşıyoruz. Ama çocuklar bu Uzay Tüpü’nün içine girdiklerinde dengelerini sağlamaya çalışıyor ve bedenlerinin yapabileceklerini yeniden keşfediyor. Geçtiğimiz aylarda Japonya’daki Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde düzenlenen bu etkinliği toplamda 150 bin kişi izledi. Eskişehirli bilimseverleri de bu etkinliğimize bekliyoruz” şeklinde konuştu.

30-31 Mayıs tarihlerinde 16.00-18.00 saatleri arasında Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda bulunan Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Uzay Evi’nde gerçekleştirilecek “Uzay Dansı” etkinliğine Eskişehirliler ücretsiz olarak katılabilecekler.

, , ,

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: